Slovenské vinárstva

Sme hrdí na slovenské vína, ktoré ponúkame v našich vínotékach. Medzi najobľúbenejšie patria vína  vinárstva Michal Sadloň, Pegas a Skovajsa.

Vinárstvo Michal Sadloň z Limbachu

Michal Sadloň dokázal 4-krát získať titul Vinár roka a to v roku 2011, 2013, 2016 a 2017. Titul môže získať iba člen Združenia Malokarpatská vínna cesta a udeľuje sa jednému z vinárov z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti.

Michal sa stará o viac ako 60 ha vinohradov. Má vinice v seneckom regióne (odrody: Iršai Oliver, Veltlínske zelené, Rizling vlašský, Dornfelder, Müller Thurgau), v Pezinku (odrody: Veltlínske červené skoré, Müller Thurgau, Muškát moravský), v Modre (odrody: Rizling vlašský,

Rizling rýnsky, Veltlínske zelené), v Častej (odrody: Alibernet) a v Limbachu (odrody: Rizling vlašský, Veltlínske zelené, Iršai Oliver, Müller Thurgau, Tramín červený, Neronet, Alibernet, Svätovavrinecké).

Michal Sadloň ponúka vína tiché, sýtené, sudové, fľaškové, stolové a široký sortiment bielych, ružových a červených akostných odrodových vín vysokej kvality.

PEGAS – Peter Gáži a syn

Vinárska rodina Gážiovcov sa venuje pestovaniu viniča už 350 rokov. Zakladateľ vinárstva – Peter Gáži založil vinárstvo v roku 1988 a v roku 2004 prenechal vedenie vinárstva svojím deťom. Vinárstvo PEGAS obhospodaruje cez 10 ha vlastných novovysadených viníc na juhovýchodných svahoch Malokarpatskej vinohradníckej oblasti.

V súčasnosti sa vinárstvo PEGAS zameriava na odrodové vína akostnej SILVER CLASS, prívlastkovej rady ELITE CLASS, a tiež vyrába sýtené vína v rade PEGASECCO, ktoré patria v našich vínotékach k najobľúbenejším.

„My nič, to vinič“

Tento vtipný slogan pochádza z rodinného vinárstva Skovajsa. Hospodári na 7.5ha viníc, ktoré sa nachádzajú v Pezinku a Limbachu, ich produkcia je 35000 až 40000 litrov vína ročne.

So svojimi fľašovými vínami získali tituly šampiónov na všetkých známych slovenských výstavách. Ponúkajú sortiment tradičných odrôd ako sú Veltlínske zelené, Rizling vlašský, Rizling rýnsky, Svätovavrinecké, Frankovka modrá, a taktiež vína z najznámejších svetových odrôd, medzi ktoré patria Pinot blanc, Chardonnay, Cabernet Sauvignon a Neronet.

Navštívte naše vínotéky v Sásovej a v Podlaviciach a vyberte si z bohatej ponuky slovenských vín.